Google SEO Puanı

  • Ekim 27, 2019
  • SEO
No Comments

Google SEO Puanı Hesaplama, Google SEO Puanınızı öğrenmek oldukça basit, fakat sadece hesaplama araçlarına inanamamak veya güvenmemek de önemli çünkü sitenizin güncelliği, içerik yapısı gibi daha bir çok unsur SEO puanınıza etki etmektedir.

Google SEO Puanı

Google SEO Puanı Hesaplama

Google SEO Puanınızı hesaplayamazsınız çünkü Google’un resmi bir analiz sitesi yoktur fakat genel olarak sitenizin SEO derecesini, hız testini, gtmatrix testini öğrendiğiniz zaman ortalama SEO puanınızı öğrenmiş olursunuz. Aşağıda site unsurlarını test edip hatalarını görebileceğiniz analiz sitelerini bulabilirsiniz.

Backlink sorgulama ile rakip seo stratejisini öğrenme

Backlink sorgulama araştırma araçlarını kullanarak bir web sayfası hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Örneğin bir negatifseo durumu var mı, blackhat seo çalışması yapılmış mı , kalite ce otorite değerlerini öğrenmek mümkündür. Bunların araştırmasını yapmak için kullanacağınız araçlar : Ahrefs, MajesticSeo, OpenSiteExplorer, Seospyglass, Webmeup olmalıdır.

Site haritası analizi

İnternet sitesine ait xml site haritası olup olmadığını siteadı/sitemap.xml yazarak araştırabilirsiniz. Site haritası arama motorları için en önemli başvuru kaynaklarından biridir. Çünkü arama motorları genelde site haritası üzerinden indexlemektedir. Doğru bir site haritası sizin Google SEO puanınızı yükseltecektir.

Site hızını test edin

İnternet sitesinin yüklenme süresi arama motorlarının siteyi indexleme süresi ve SEO açısından son derece önemlidir. Site hızı sunucu hızı ve yazılım kökenli sıkıntılardan etkilenebilir. Bu araştırmayı gtmetrix, google pagespeed sayfa hızı sorgulama aracı ile yapabilir site hızınızı etkileyen unsurları gördükten sonra hatalarınızı çözere SEO puanınızı artırabilirsiniz.

İndex sayısını bulun

Arama motorlarında ne kadar indexe sahip olduğunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Google kaç sayfanızı ve içeriğinizi indexlediğini görmek için site:siteadı Örn: site:turkerakkus.com.tr şeklinde arama yaptığınızda kaç adet indexe sahip olduğunuzu kolaylıkla bulabilirsiniz.

 Güvenlik Analizi ve Site Virüs Taraması

Siteleriniz içerisinde zararlı kodlar veya eklentiler olabilir. Bunlarda Google SEO puanınıza olumsuz yönde etki etmektedir. Site güvenlik analizinizi yapmak için https://sitecheck.sucuri.net/ , http://www.unmaskparasites.com/ , https://www.scanmyserver.com/ sistemlerini kullanabilirsiniz.

 

 

Biz kimiz?

Müşterilerimizin birkaç önemli alanda harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanan webtasarım ve SEO ajansıyız.

Ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olmak için en yüksek sıralamada rekabet etmek için profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

Haber bültenimize abone ol!

Blog Yazıları

Tüm Blog Yazıları
No Comments

Son Yazılar

Yorum Yap